Narodowe Czytanie

Narodowe Czytanie to polska akcja społeczna propagująca znajomość literatury narodowej zainicjowana w 2012 roku przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Co roku we wrześniu inauguracji dokonuje para prezydencka, czytając fragmenty wybranego dzieła literackiego w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Tegoroczną lekturą została „ Balladyna” Juliusza Słowackiego. 

Do akcji tej już po raz dziewiąty zaproszona została przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej również nasza szkoła. Finał edycji miał miejsce w sobotę 5 września w budynku Starej Elektrowni. W tym roku pod opieką pani Moniki Kucharczyk godnie reprezentowała nas Urszula Jagielska, która przeczytała fragment monologu targanej namiętnościami głównej bohaterki.

Pamiątką udziału w tym jakże ważnym ogólnopolskim wydarzeniu kulturalnym był egzemplarz dramatu opatrzony pamiątkowym stemplem, który został wręczony uczestnikom.

Autor: Monika Kucharczyk

Zdjęcia dzięki uprzejmości MBP w Ostrowi Mazowieckiej

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *