Spotkanie w Starej Elektrowni

1 października młodzież z naszej szkoły z opiekunem panią Moniką Kucharczyk miała przyjemność uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną, które odbyło się w Starej Elektrowni w ramach cyklu z historii mówionej pt. „ Słucham i tworzę”. O naszym mieście niezwykle ciekawie opowiadał pan Ryszard Ejchelkraut- ostrowski pasjonat historii i wieloletni Prezes Koła Przyjaciół Szkoły Podchorążych Piechoty. Wykład wzbogacała prezentacja multimedialna, dzięki której mogliśmy zobaczyć jak wyglądała Ostrów w dwudziestoleciu międzywojennym i jak zmieniła się na przestrzeni 100 lat. Pan Ryszard zabrał nas również w podróż po miejscach pamięci i męczeństwa.

Ta bardzo interesująca lekcja historii, okraszona przez prowadzącego humorem, na pewno pozostanie na długo w pamięci. 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *