Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości, które zostało ustanowione w 1937 r. na pamiątkę odzyskanej przez Polskę wolności. Z tej okazji 9 listopada odbyła się w naszej szkole akademia upamiętniająca tych, którzy oddali swoje życie na ołtarzu Ojczyzny. Pamięć minionych dni przywołał montaż słowno-muzyczny „ Niepodległość jest w nas…” przygotowany przez młodzież z klasy I LO i III TEB pod kierunkiem pani Anny Rozumek i pani Katarzyny Brzostek. Poetyckie strofy i jakże refleksyjne teksty piosenek wykonanych przez Krystiana Barszcza miały przypomnieć współczesnemu pokoleniu o wartościach, które powinny być żywe na co dzień, nie tylko od święta. Z tej przepięknie zaprezentowanej lekcji historii warto zapamiętać słowa, które wybrzmiały na zakończenie uroczystości : 

Wolność Ojczyzny nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo, pielęgnować, ponieważ nie przetrwa jeśli nie będziemy dbać o jedność,  solidarność,  tolerancję  i szacunek dla każdego.  

„ Niepodległość to brąz na cokołach,lecz na co dzień – mówiąc po prostu:bez strachu spać, spokojnie się budzić,kochać, śmiać się i pewnie trwać– w wolnym kraju wśród wolnych ludzi.”