Międzynarodowy Projekt „Krokus”

Uczniowie Ekonomika dołączyli do grona uczestników Międzynarodowego Projektu „Krokus”. Projekt w Polsce organizowany jest przez Żydowskie Muzeum Galicja, a jego pomysłodawcą jest Irlandzkie Towarzystwo Edukacji o Holokauście. Żółte krokusy są pamięcią o dzieciach ofiarach Holokaustu. Są one także symbolem żółtej gwiazdy Dawida – obowiązkowo noszonej przez naród żydowski w okresie II wojny światowej. Żółte krokusy to także zwiastun nadziei, budzącego się życia na wiosnę. Główne cele projektu zakładają:

– zapoznania uczniów z tematyką Holokaustu

– uwrażliwienie ich na krzywdy drugiego człowieka

– rozbudzenie w nich świadomości niebezpieczeństw wiążących się z fanatyzmem, dyskryminacją i uprzedzeniami.

W trochę pochmurny listopadowy dzień kwiaty zostały posadzone. Na wiosnę szkolny trawnik powinien być pokryty żółtymi krokusami. Projekt nie zakończył się posadzeniem roślin, ale o kolejnych naszych przedsięwzięciach będziemy informować w kolejnych postach. Bo ” ważna jest pamięć o przeszłości, by nie popełniać błędów w przyszłości.”

Koordynator projektu: p. U. Zadroga