Informatycy z Ekonomika w świecie komputerów i gier

W dniu 17 listopada uczniowie klas II TI, III TIB oraz IV TI pod opieką p. wicedyrektor Małgorzaty Grzeszczuk i p. Roberta Błażyńskiego wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem programu wyjazdu było zwiedzanie Muzeum Flipperów. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat historii pinball’a, zapoznali się z budową oraz zasadą działania automatów do gier. Mogli również cieszyć się grą na zabytkowych flipperach Twilight Zone, FunHouse, Terminator 2 i grach arcade: Mortal Kombat, Street Fighter itp. Następnie uczniowie uczestniczyli w lekcji wychowania fizycznego na hali z trampolinami. Ich popisy akrobatyczne wzbudzały podziw nawet u prowadzących zajęcia. Na koniec uczniowie zwiedzili Muzeum Gier i Komputerów. Najpierw wysłuchali wykładu na temat historii komputerów, a następie zapoznali się z interaktywną ekspozycją maszyn do grania sprzed kilkunastu- i kilkudziesięciu lat. Uczestnicy wycieczki stwierdzili, iż tę niesamowitą podróż do świata komputerów i gier należy powtórzyć.