Udział w ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Spacer z leśnikiem”

Z okazji Międzynarodowego Dnia Lasów obchodzonego 26 marca, grupa młodzieży z klasy 2TE wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej pn. „Spacer z leśnikiem”. Akcja ma na celu popularyzację wiedzy leśnej z różnych jej dziedzin. Ciekawe zajęcia edukacyjne przeprowadził dla nas w biurze Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka pan Albert Borkowski. Mieliśmy okazję obejrzeć dwie prezentacje multimedialne na temat: ” Jeleniowatych” i „Jak bezpiecznie korzystać z lasów „. Pan Albert udzielał nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania z zakresu leśnictwa. W drugiej części naszych zajęć zagraliśmy w koło fortuny, odpowiadając na pytania z zakresu ekologii, ochrony środowiska i wiedzy leśnej. Dla zwycięzców czekały nagrody. Na koniec naszego spotkania odbyliśmy krótki spacer po terenie Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka. Dziękujemy za miło spędzony czas i prosimy o więcej.