Odbiór inwestycji pn.: „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej”.

7 kwietnia 2022 r. odbył się uroczysty odbiór inwestycji pn.: „Budowa infrastruktury sportowo-rekreacyjnej przy Zespole Szkół Nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej”. Rozbieg i zeskocznia do skoku w dal, plac do kalisteniki, stoły do gry w szachy, stół do gry w piłkarzyki, stół do gry w tenisa stołowego, urządzenia siłowni zewnętrznej Twister oraz Wioślarz- to urządzenia, które zostały ustawione przy szkole.

W uroczystości wzięli udział: Pani Elżbieta Lanc-Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego, Pan Mirosław Augustyniak-Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego, Pan Mirosław Krusiewicz- Dyrektor Departamentu Edukacji Publicznej i Sportu Urzędu Marszałkowskiego, Pan Józef Rostkowski-  Wicestarosta, Pani Urszula Waniewska- Dyrektor Wydział Inwestycji i Rozwoju Powiatu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Dariusz Kołodziejski-Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, Pan Tomasz Samsel-Dyrektor Działu Budowy Terenów Zieleni AG-COMPLEX Sp.zo.o oraz  Pan Waldemar Brzostek, który sprawował nadzór budowlany nad inwestycją.

Budowa tego nowoczesnego kompleksu sportowego była możliwa dzięki pomocy finansowej, którą Powiat Ostrowski otrzymał z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach „Mazowieckiego Instrumentu Wsparcia Infrastruktury Sportowej MAZOWSZE 2021” w wysokości 102 000,00 zł. Całkowita wartość zadania wraz z kosztem pełnienia funkcji inspektora nadzoru inwestorskiego wyniosła 156 963,41 zł.

Nowa infrastruktura sportowo-rekreacyjna uatrakcyjni lekcje wychowania fizycznego uczniów naszej szkoły. Ponadto realizacja zadania stworzy warunki do organizacji zajęć sportowych, które będą promować aktywność ruchową oraz zdrowy tryb życia. Wykonawcą przedmiotowego zadania było AG-COMPLEX Sp.zo.o z siedzibą w Warszawie. Nadzór inwestorski pełnił Pan Waldemar Brzostek, prowadzący działalność gospodarczą jako Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Brzostek.

Odbiór inwestycji połączony był z konferencją: „Samorząd Mazowsza i Powiatu Ostrowskiego inwestycją w edukację i sport”. Uroczystość uświetnił montaż słowno- muzyczny przygotowany przez młodzieży, wzbogacony o pięknie wykonane tańce klasyczne przez Maję Elceser i Bartosza Mórawskiego.

Autor:  Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej