Wycieczka klasy 1TSH oraz 2 TI

Uczniowie klasy: 1TSH i 2TI udali się dziś do Muzeum Treblinka. Był to niemiecki nazistowski obóz zagłady i obóz pracy w latach 1941 – 1944. Karny obóz pracy: Treblinka l był stworzony dla ludności polskiej. Obóz zagłady: Treblinka ll dla Żydów. Był to drugi co do wielkości obóz zagłady jaki kiedykolwiek funkcjonował w Europie. Zwiedzaliśmy Muzeum i symboliczny cmentarz, który składa się z ogromnego pomnika oraz 100 granitowych kamieni z nazwami miejscowości, z których deportowano ofiary. Zobaczyliśmy pomnik Janusza Korczaka, publicysty pedagoga i działacza społecznego, który trafił wraz z dziećmi do Treblinki. Celem naszego wyjazdu było poznanie historii niefortunnych wydarzeń, które miały tam miejsce i oddanie hołdu pomordowanym. Serdecznie dziękujemy pracownikom Muzeum p. Annie Remiszewskiej i p. Pawłowi Maliszewskiemu.