Inauguracja roku szkolnego 2022/2023

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek zwiastujący nowy rok szkolny.

Po wakacyjnej przerwie uczniowie naszej szkoły jak tysiące ich rówieśników w całej Polsce rozpoczęli swoją przygodę z edukacją,

W inauguracja roku szkolnego 2022/2023 uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły towarzyszyli zaproszeni goście: Pan Wicestarosta Józef Rostkowski, Pani Urszula Waniewska – Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu a jednocześnie Przewodnicząca Rady Rodziców,  Pan pułk. Leszek Iwaniec – Dowódca Garnizonu Ostrów Mazowiecka. Pan Dyrektor Bogusław Konrad przywitał wszystkich zebranych : „ życzę uczniom, by każdy dzień stał się przygodą zapewniającą mądre odkrywanie piękna i tajemnic świata, realizowanie własnych celów i rozwijanie pasji. Ten nadchodzący czas niech będzie wypełniony sukcesami we wszystkich Waszych działaniach. Nauczycielom – dużo sił, pasji, optymizmu i zapału do pracy. Niech każdy dzień przynosi Wam satysfakcję, zadowolenie a wysiłek włożony w kształtowanie wartościowych, młodych ludzi – uznanie. Szczególnie ciepłe słowa skierował do uczniów klas pierwszych, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. Podziękował również organowi prowadzącemu za środki na modernizację sali gimnastycznej.

Podczas inauguracji doniosłem momentem było ślubowanie uczniów klas pierwszych.

Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny był spokojny, bezpieczny i stał się źródłem radosnych przeżyć, sukcesów w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Oby osiąganie celów dawało wiele satysfakcji i było inspirujące do dalszego poznawania świata.

Tekst: M. Kucharczyk