XX Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży „Ocalić od zapomnienia…”

23 listopada w Klubie 22 Wojskowego Ośrodka Kartograficznego odbył się XX Konkurs Recytatorski dla dzieci i młodzieży „Ocalić od zapomnienia…” Zadaniem uczestników była prezentacja dwóch utworów, poetyckiego i prozatorskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowały : Joanna Jaszczak z klasy II LO, która przygotowała „Warszawę” K. K. Baczyńskiego oraz fragmenty „ Glorii victis” E. Orzeszkowej i Paulina Glińska z klasy IVTSH, która zaprezentował publiczności „Pieśń o żołnierzach z Westerplatte” K. I.Gałczyńskiego oraz fragmenty „ Kamieni na szaniec” A. Kamińskiego.

Uczennice wykonały swoje deklamacje po mistrzowsku, oddając dramatyzm mówionych tekstów.  Dziękujemy za udział i życzymy dalszych sukcesów ze sztuką słowa!