Poezja i proza o Powstaniu Styczniowym

W poniedziałek, 9 grudnia w naszej szkole odbył się SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEJZA I PROZA O POWSTANIU STYCZNIOWYM. Wzięło w nim udział aż 17 uczestników – byli to reprezentanci następujących klas I LOA, I LOB, I LOC, I TE, I TI, I TOR, II LOB, III LOA, III LOC, III TE, IV TE. Komisja konkursowa  - pani Natalia Świderska i pani Anna Błażyńska - miała trudne zadanie, obrady były bardzo emocjonujące, …tak jak i popisy recytatorskie młodzieży. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu, oto najlepsi:

•  I miejsce – Paweł Trzaska (III LOC);
  • II miejsce – Ewelina Pazik (III TE) i Aleksandra Załęska (III TE);
  • III miejsce – Paulina Badurek (I LOC) i Magda Modrzyńska (III LOA);
  •  wyróżnienie – Ewa Rakowska (III LOA).

Trzeba zaznaczyć, że rywalizacja nie była myślą przewodnią  konkursu. Naszym celem było przybliżenie twórczości, która odegrała ogromną rolę w ideologicznym przygotowaniu powstania styczniowego. Po jego upadku zaś stworzyła jego legendę, która zawładnęła wyobraźnią Polaków na całe pokolenia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy udanego występu i zapraszamy do wzięcia udziału w zmaganiach konkursowych w przyszłym roku.

Dziękujemy za miłą atmosferę i profesjonalne przygotowanie.

Tekst: Anna Błażyńska

Foto: Natalia Świderska