"Wierna rzeka" - konkurs czytelniczy.

    W dniu 4 lutego w naszej szkole odbył się I etap konkursu czytelniczego „Wierna Rzeka Stefana Żeromskiego” organizowanego przez bibliotekę szkolną. Do kolejnego etapu, który miał miejsce 6 lutego, przeszło 10 osób. Tego dnia zawodnicy w składzie: Ewa Rakowska (kl. III LOA), Łukasz Mętrak (kl. III TE), Aneta Kietlińska (kl. I TE), Aleksandra Flanc (kl. I LOC), Wioleta Krawczyk (kl. I TE), Wioleta Gotowicka (kl. I TE), Krystian Józefski (kl. III LOC) oraz Karolina Kacprzyk (kl. I LOC), walczyli o I miejsce w konkursie. Odpowiedzi uczestników oceniało jury, w którym zasiedli: p. Natalia Świderska, p. Jolanta Palma, p. Ewelina Majewska oraz p. Radosław Nowak.
    Konkurs składał się z trzech części. W pierwszej części każdy uczestnik losował pytania w dwóch kolejkach; po stracie dwóch szans zawodnik odpadał. Do drugiej części zakwalifikowało się 7 osób. Na tym etapie zawodnicy, którzy udzielili poprawnej odpowiedzi, mogli wyznaczyć pytane osoby, aż do wyłonienia trzech finalistów.

   W finale ostatecznie wyłoniono zwyciężczynię, którą została Ewa Rakowska. Kolejne miejsca zajęli Łukasz Mętrak i Aleksandra Flanc. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, a także wyrazy uznania. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, jednocześnie zachęcając do udziału w tego typu konkursach.

Tekst: Anna Jasionowska

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg
Foto: Beata Jesionek
index