"Młodzież Zapobiega Pożarom" 

    W dniu 15 marca 2017 r. w Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej jak co roku odbyły się powiatowe eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom", w których wzięli udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu ostrowskiego.
    Tradycyjnie, na rozpoczęcie głos zabrali zaproszeni goście oraz przedstawione zostało jury w składzie: mł. bryg. Leszek Falbowski, dh. Aneta Niemira, pan Józef Marek Jastrzębski, st. kpt. Jacek Leszczyński, kpt. Rafał Kamiński oraz dh. Karol Kamiński.
    O godzinie 9:15 uczestnicy przystąpili do pierwszego etapu eliminacji w postaci testu, który trwał 45 minut. Po zakończeniu pierwszego etapu uczestnicy konkursu mieli okazję obejrzeć spoty, dzięki którym mogli poznać pracę strażaków "od kuchni". Filmy miały za zadanie promowanie działalności straży pożarnej czy też numery alarmowe. Wszyscy uczniowie mieli okazję także obejrzeć wozy i sprzęt strażacki.
  Drugi etap to etap ustny, do którego przystąpiło po 3/4 uczniów z każdej kategorii szkół. W tym etapie wyłoniono już ostatecznie zwycięzców.

Podium wyglądało następująco:

Szkoły podstawowe:
I miejsce - Kinga Pazik
II miejsce - Anna Majewska
III miejsce - Michał Wojtkowski

Gimnazja:
I miejsce - Julia Brzózka
II miejsce - Urszula Jagielska
III miejsce - Izabela Domalewska

Szkoły ponadgimnazjalne:
I miejsce - nasz uczeń z klasy III LOC - Maciej Radomski
II miejsce - Jakub Nowacki
III miejsce - Konrad Dębek

Kolejny etap to eliminacje wojewódzkie, w których weźmie udział uczeń naszego LO - Maciej Radomski. Maćkowi życzymy powodzenia w kolejnym etapie!

Tekst: Karolina Siwek
01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg 05.jpg
06.jpg 07.jpg 08.jpg 09.jpg 10.jpg
11.jpg 12.jpg 13.jpg 14.jpg 15.jpg
16.jpg 17.jpg 18.jpg 19.jpg 20.jpg
21.jpg 22.jpg 23.jpg 24.jpg 25.jpg
26.jpg 27.jpg 28.jpg 29.jpg 30.jpg
Foto: Urszula Sokołowska
index