Spotkanie Wielkanocne w "Domu z Sercem"

28 marca 2018 r. kolejną wizytę w Domu Pomocy Społecznej w Komorowie złożyli uczniowie z Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, będący jednocześnie kibicami Legii Warszawa. W Domu Pomocy przebywa 48 pensjonariuszy, są to ludzie starsi, często bardzo schorowani, niemogący sami bez opieki funkcjonować w społeczeństwie i codziennym życiu. Poprzednie odwiedziny związane były ze Świętami Bożego Narodzenia. Teraz „pretekstem” do odwiedzin są zbliżające się Święta Wielkanocne. Uczniowie – kibice po raz kolejny własnoręcznie wykonali świąteczne kartki, pisanki i ozdoby świąteczne, które wręczyli pensjonariuszom. Nasze młode Legionistki upiekły domowej roboty przepyszne ciasta, którymi wszyscy się zajadali. Wizyta dostarczyła wielu wzruszeń nie tylko mieszkańcom Domu, ale także i nam. Po raz kolejny uświadomiła, że warto pomagać i dzielić się z innymi, nosząc z dumą szaliki oraz koszulki ukochanego klubu. Wartości tak ważne dla prawdziwych kibiców i kultywowane przez klub Legię Warszawa nieobce są również i młodym ludziom z naszej szkoły.
A już w kolejną sobotę 7 kwietnia dzięki nieodpłatnym biletom otrzymanym z klubu wyruszamy 50 osobową grupą dopingować naszą ulubioną drużynę w ligowej potyczce z Pogonią Szczecin.

Tekst: Sławomir Kucharczyk

Foto: Artur Obuchowski