"Pamięci nie da się zgładzić"

12 kwietnia w naszej szkole odbył się apel upamiętniający 78. rocznicę zbrodni katyńskiej. Uroczystość ta przygotowana została przez uczniów klas I i II TS, nad wszystkim czuwały wychowawczynie - p. Małgorzata Grzeszczuk i p. Monika Krajewska.
Swoim występem uczniowie przypomnieli oraz przybliżyli nam historię tego ważnego, zarówno dla ludzi jak i dla historii, wydarzenia. Podczas apelu nie brakowało wzruszających wierszy i chwytających za serce piosenek. Wyświetlono również krótki film dotyczący tych przepełnionych bólem i krwią. Apel wprowadzał ludzi w zamyślenie oraz sprawiał, że słuchacze mieli chęć zagłębić się w historię zbrodni katyńskiej.
„Nasze życie jest jak wielkie jezioro wolno wypełniające się strumieniem lat. W miarę, jak woda się podnosi, ślady przeszłości znikają pod nią jeden za drugim. Ale wspomnienia zawsze będą wychylać głowę, póki jezioro się nie przepełni.”. Dlatego dbajmy o naszą historię, przekazujmy ją dalej i nie dajmy o niej zapomnieć.

Tekst: Anna Błażyńska

Foto: Michał Kulesza