Rocznica uchwalenia Konstytucji 3-go Maja.
Wręczenie świadectw maturzystom.

27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz uroczyste pożegnanie maturzystów. Piękny montaż słowno - muzyczny przygotowany został pod okiem Pani Agnieszki Dębek, Pani Marioli Fidury oraz Pani Natalii Świderskiej.
Pierwsza część apelu przybliżyła nam historię Konstytucji 3 Maja. Zostały wymienione bardzo ważne dla naszej historii postacie oraz opisano działania związane z uchwaleniem Konstytucji. Wyrecytowane zostały również cudowne wiersze.
Druga część montażu, to pożegnanie uczniów klas programowo wyższych. Mimo smutnych nastrojów nie brakowało żartów, wierszy i piosenek. Po części artystycznej głos zabrała Pani Dyrektor – młodzież usłyszała jeszcze kilka ciepłych słów na pożegnanie, zaś ci najbardziej wyróżniający się uczniowie otrzymali nagrody za osiągnięcia szkolne i pozaszkolne.
Nagrodę Zarządu Powiatu w postaci stypendium za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniające się osiągnięcia otrzymała Ewa Jagielska z kl. IV TE.
Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej za wzorowe zachowanie, bardzo dobre wyniki w nauce i wyróżniające się osiągnięcia otrzymał natomiast Marcin Śladewski z kl. IV TI.
A oto pozostali wyróżniający się abiturienci, którzy otrzymali nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce oraz działalność na rzecz szkoły i społeczności lokalnej:
  • Weronika Ambroziak - III LOA
  • Mateusz Moczarski
  • Rafał Spiżewski
  • Mateusz Żochowski

Za osiągnięcia sportowe statuetki otrzymali:
  • Małgorzata Dłuska
  • Dominik Grabowski
  • Angelika Jabłonowska
  • Piotr Kordykiewicz
  • Emilia Kraszewska
  • Oliwia Oczechowska

Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście – Pani Jolanta Ugniewska - sekretarz Powiatu, Pan Krzysztof Listwon - wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Pani Marta Głębocka – przewodnicząca Rady Rodziców.
Uroczystość ta pokazała nam, byśmy pamiętali o rocznicach uchwalenia Konstytucji oraz dobrze wspominali uczniów odchodzących już z naszej szkoły. Patrzmy w przód, ale nie zapominajmy o wydarzeniach przeszłości - zapamiętajmy słowa wypowiedziane przez Panią Dyrektor: "Od teraz przyszłość jest naszym celem!", bo "Kiedy wydaje się, że już wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna..."

Tekst: Agnieszka Podedworna

Foto: Marcin Dąbrowski