Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Katarzyna Wagner i Klaudia Murawska z klasy III LOA brały udział w etapie okręgowym Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, który odbył się na Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie.
Pierwszy etap szkolny polegał na wykonaniu przez uczniów prac na jeden z podanych tematów. Prace dziewczyn znalazły uznanie komisji konkursowej i pozwoliło to dostać się do kolejnego etapu.
W drugim etapie na uczestników czekał test z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie i obronności. Tematyka bardzo wymagająca i na pewno nie z tych ulubionych Katarzyny i Klaudii. Udział w konkursie dał możliwość poznać nowe zagadnienia, mieliśmy możliwość wysłuchać wystąpień na temat oferty edukacyjnej Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie. Gratulujemy dziewczynom.

Tekst: Michał Kulesza

Foto: Michał Kulesza