Święto Patrona Szkoły

24 stycznia 2019 roku uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona naszej szkoły. Na tak doniosłej uroczystości mieliśmy zaszczyt gościć pracowników Starostwa Powiatowego w osobach Naczelnika Wydziału Promocji, Rozwoju Powiatu i Oświaty p. Adriannę Rukat, Sekretarza Powiatu p. Jolantę Ugniewską, Skarbnika Powiatu p. Małgorzatę Konrad, Dyrektora Powiatowego Zespół ds. Obsługi Jednostek Oświatowych p. Małgorzatę Mazurek oraz p. Radosława Nowaka pracownika ds. oświaty. Nie zabrakło także delegacji uczniów i nauczycieli ze szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz średnich z naszego miasta i powiatu. W ramach uczczenia pamięci oraz oddania hołdu bohaterom Powstania Styczniowego uczniowie pod kierunkiem p. Natalii Świderskiej, p. Marioli Fidury, p. Agnieszki Dębek oraz s. Anety przygotowali montaż słowno-muzyczny. Ten zdumiewający występ artystyczny miał wyjątkowy wydźwięk patriotyczny, pozwolił widowni przypomnieć sobie, jak wiele trudu i siły duchowej włożyli bohaterowie powstania, których celem było wyłącznie to, aby następne pokolenia mogły żyć w wolnej oraz niepodległej Polsce. W trakcie akademii delegacja uczniów z p. Dorota Sadowską udała się w miejsca upamiętniające Powstańców Styczniowych 1863 roku na terenie miasta Ostrów Mazowiecka, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze.
W kolejnej części uroczystości Pani Dyrektor Teresa Zienkiewicz wraz z przedstawicielami Starostwa Powiatowego wręczyła nagrody laureatom VII edycji Szkolnego Konkursu Wiedzy o Powstaniu Styczniowym, który przygotowali: Pani Dorota Sadowska oraz Pan Krzysztof Wiśniewski. Pierwsze miejsce zajął Mateusz Zaczkowski z kl. II TIA, drugie Adrian Brzostek z kl. II TIA, natomiast trzecie miejsce zajęła Agnieszka Kolosek z kl. III LOA.

Tekst: Anna Błażyńska

Foto: Marcin Dąbrowski