Wręczenie świadectw maturzystom.

26 kwietnia pożegnaliśmy tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli szkołę średnią.
Pani Dyrektor po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazała nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji jak i zajęciach pozaszkolnych. Nagrodę Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce otrzymała Aleksandra Choba z kl. III LO. Nagrodę Zarządu Powiatu za wzorowe zachowanie i bardzo dobre wyniki w nauce, z rąk Wicestarosty Powiatu Ostrowskiego – Pana Józefa Rostkowskiego – otrzymała natomiast Kinga Łapińska z kl. IV TE.

Wśród wyróżnionych znaleźli się także:
  • Karolina Grodecka – kl. III LO,
  • Aleksandra Kalinowska – kl. IV TE,
  • Katarzyna Tomczuk – kl. IV TE,
  • Karolina Karpińska – kl. IV TE,
  • Tomasz Kozłowski – kl. VI TE.

Za osiągnięcia sportowe statuetki otrzymali:
  • Maciej Kalinowski – kl. IV TRS,
  • Cezary Szydlik – kl. IV TRS,
  • Kewin Godlewski – kl. IV TRS,
  • Kamil Kulesza – kl. IV TRS,
  • Julia Szymańska – kl. IV TRS,
  • Łukasz Subda – kl. IV TI,
  • Eryk Rembowski – kl. IV TRS,
  • Krystian Sobotka – kl. IV TE,
  • Maciej Obuchowski – kl. III LO.

Rodzice biorący udział w uroczystości zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi, które otrzymali z rąk Pani Dyrektor.
Uczniowie, żegnając swoich starszych kolegów, życzyli im powodzenia na egzaminie dojrzałości oraz podziękowali za czas spędzony razem. Ciepłe słowa do maturzystów skierowali również zaproszeni goście: Pani Marta Głębocka – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Józef Rostkowski, który sprawuje funkcję wicestarosty. Jednak najbardziej wzruszającym był moment, gdy głos zabrali sami maturzyści i po raz ostatni zaśpiewali dla społeczności Ekonomika.
Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali.
Kończy się pewna historia i czas wyruszyć dalej… „Nie trwajcie w bezczynności, podejmujcie odpowiedzialne zadania na wszystkich dostępnych Wam polach w naszym świecie”(Jan Paweł II).

Tekst: Anna Błażyńska

Foto: Robert Nejmoła