Konferencja Digital Youth

24 maja młodzież z naszej szkoły wzięła udział w konferencji Digital Youth dotyczącej kreatywnego wykorzystywania nowych technologii oraz bezpieczeństwa online. Wydarzenie miało miejsce w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, my natomiast łączyliśmy się z uczestnikami poprzez transmisję na żywo. Nasze spotkanie zawierało dwie 80-minutowe sesje, podczas których wypowiedziało się pięciu godnych podziwu prelegentów. Każdy z nich opowiedział o swoim doświadczeniu oraz drodze, jaką przeszedł, aby znaleźć się tu, gdzie jest teraz i aby z czystym sumieniem móc powiedzieć, że kocha to, co robi w życiu. Wykłady okazały się poruszające i pouczające do tego stopnia, że nasi uczniowie podczas przerw również postanowili opowiedzieć o swoich poglądach lub pasjach, z którymi wiążą plany na przyszłość. Każdy z zebranych posiadał także pomarańczową sznurówkę oznaczającą sprzeciw hejtowi w Internecie. Nie zabrakło również dobrego słowa wsparcia naszych opiekunów - Pani Ani Rozumek oraz Pani Eweliny Majewskiej. Całym dopełnieniem tego dnia były kolorowe kanapki przygotowane przez nasze uczennice.

Tekst: Katarzyna Krajewska

Foto: uczestnicy spotkania