Rok Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

3 grudnia młodzież z naszej szkoły z opiekunami p. Jolantą Palmą oraz p. Moniką Kucharczyk odpowiedziała na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej i wzięła udział w spotkaniu literackim zorganizowanym z okazji 100 rocznicy urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Pani dyrektor Jolanta Andruszkiewicz przedstawiła sylwetkę twórcy, którą dopełnił film dokumentalny „ Dziennik pisany pod wulkanem”.
Podczas tego spotkania nastąpiło również rozstrzygnięcie Konkursu Fotograficznego, którego mottem przewodnim były słowa pisarza „ Człowiek nie może żyć, nie wiedząc po co żyje”. Szkolnym opiekunem tego konkursu była p. Monika Kucharczyk. Miejsca na podium należały do naszych uczniów : I zajęła Wiktoria Baranowska z klasy III LO, a III zajął Jakub Łukaszewski z klasy III TI.
Serdecznie gratulujemy!!!

Tekst: Monika Kucharczyk

Foto: dzięki uprzejmości MBP w Ostrowi Maz.