Jasełka

„Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg pokochał innych przez ciebie, Zawsze wtedy, jest Boże Narodzenie.”
Matka Teresa z Kalkuty

W naszej szkole, jak każdego roku przed Świętami Bożego Narodzenia, mieliśmy okazję uczestniczyć w jasełkach szkolnych. Młodzież z klasy II TI, pod opieką wychowawcy - pana Artura Obuchowskiego, przygotowała przepiękną inscenizację. Blasku uroczystości dodał występ szkolnego chóru, nad którym opiekę sprawują pani Izabela Krasińska i siostra Aneta Wagner. To właśnie za sprawą młodych artystów nasze serca napełniły się świąteczną radością i poczuliśmy klimat zbliżających się świąt.
Podczas uroczystości głos zabrali zaproszeni goście: pani Małgorzata Mazurek – dyrektor Powiatowego Zespołu ds. Obsługi Jednostek Oświatowych oraz pan Robert Pawlak – wiceprzewodniczący Rady Rodziców. Podziękowali oni uczniom i nauczycielom za wzruszenia i niezapomniane chwile oraz życzyli wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Błogosławieństwa na ten świąteczny czas udzielił nam i naszym bliskim ksiądz Marek Żmijewski. Głos zabrali również: pan dyrektor Bogusław Konrad oraz panie wicedyrektor – Ilona Pieńkowska i Marzena Tyszka - Kosowska, którzy złożyli życzenia oraz podziękowali wszystkim gościom za przybycie i współpracę, uczniom za wspaniały występ, a nauczycielom i pracownikom za całoroczną pracę, profesjonalizm i serce, jakie wkładają w swoją pracę z młodzieżą, tworząc przy tym wspaniałą atmosferę w szkole.
Część artystyczną zakończyła miła niespodzianka – uczniowie reprezentujący Samorząd Uczniowski wręczyli wszystkim zgromadzonym słodki podarunek w postaci samodzielnie upieczonych pierników.

Tekst: Anna Błażyńska

Foto: Marcin Dąbrowski