ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2

w Ostrowi Mazowieckiej

Technik informatyk

Jeśli zamierzasz podjąć naukę na kierunku technik informatyk oznacza to, że jesteś osobą samodzielną, która potrafi analizować sytuacje i podejmować decyzje, bo taki powinien być dobry informatyk. Jak powszechnie wiadomo informatyka jest i na długo pozostanie jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin gospodarki światowej. Technik informatyk to modny i bardzo poszukiwany zawód zarówno dla dziewcząt, jak i dla chłopców.

Celem kształcenia w tym zawodzie jest przygotowanie absolwenta do:

•   zakładania, administrowania baz danych,
•   projektowania i administrowania witryn internetowych
• dobierania konfiguracji sprzętu komputerowego i oprogramowania do  określonych zastosowań,
•  administrowania i nadzorowania pracy systemów operacyjnych oraz urządzeń i sieci komputerowych,
•  rozliczenia kosztów wyrobów i usług informatycznych.

W trakcie nauki w „Ekonomiku” umożliwimy Ci zdobywanie praktycznych umiejętności podczas praktyk zawodowych. W roku szkolnym 2016/2017 są one możliwe w ramach programu "Staż zagraniczny - profesjonalny start na rynku pracy", który został zrealizowany ze środków POWER na zasadach programu ERASMUS+.

W ciągu miesięcznych praktyk uczniowie uczą się organizacji pracy na stanowisku komputerowym, testowania i serwisowania sprzętu komputerowego oraz oprogramowania systemowego i użytkowego stosowanego w firmach, obsługi lokalnych sieci komputerowych i administrowania sieciami, organizowania pracy projektantów i programistów na stanowiskach komputerowych.  Poza zdobyciem doświadczenia zawodowego uczniowie poznają środowisko pracy w Niemczech, a także lokalną kulturę i zabytki.
W weekendy i inne dni wolne od pracy zwiedzają Chemnitz, Lipsk i Drezno.

Absolwenci tego kierunku mogą podejmować pracę we wszystkich firmach, w których znajdują się urządzenia techniki komputerowej, jak też prowadzić własną działalność gospodarczą. Informatyków potrzebują firmy z każdej branży, mające własną bazę komputerową: banki, urzędy, media, telekomunikacja, szkoły i uczelnie, firmy specjalizujące się w dostawie sprzętu komputerowego.

Pobierz podanie dla technika informatyka

Webmaster: Artur Obuchowski                                                                                  Copyright by www.ekonomik.szkola.pl  -  Wszystkie prawa zastrzeżone.