ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 2

w Ostrowi Mazowieckiej

Technik spedytor

Interesuje Cię konkretny zawód, który zapewni Ci bezpieczną przyszłość
i satysfakcję z wykonywanej pracy? Gimnazjalisto, zawód technik spedytor
na pewno Ci to umożliwi!

Spedytor to zawód przyszłości. Dzięki nauce w naszej szkole zdobędziesz wiedzę teoretyczną, ale też praktyczne umiejętności przygotowujące Cię do tego zawodu. Spedytor zajmuje się organizacją transportu kolejowego, samochodowego, lotniczego, morskiego na terenie kraju, jak i świata. Ponadto potrafi wykonać wszystkie czynności związane z załadunkiem, transportem, ubezpieczeniem i ocleniem przewożonych towarów. Prowadzi dokumentacje związaną z tymi czynnościami oraz wszelkiego rodzaju rozliczeniami.

W trakcie nauki w „Ekonomiku” umożliwimy Ci udział w wielu targach branżowych, spotkaniach z przedstawicielami tego zawodu oraz zdobywanie praktycznych umiejętności podczas praktyk zawodowych. W roku szkolnym 2016/2017 są one możliwe w ramach programu "Staż zagraniczny - profesjonalny start na rynku pracy", który został zrealizowany ze środków POWER na zasadach programu ERASMUS+.

W ciągu miesiąca praktyk uczniowie mają możliwość zapoznania się
z procesami logistyczno-magazynowymi i produkcyjnymi, planowaniem trasy oraz czasu jazdy kierowców, jak też prowadzcniem dokumentacji transportowej. Teoria wykorzystywana jest podczas pracy w firmie symulacyjnej, gdzie młodzież w sposób praktyczny może zastosować zdobytą wiedzę.  Poza zdobyciem doświadczenia zawodowego uczniowie poznają środowisko pracy w Niemczech, a także lokalną kulturę i zabytki. W weekendy i inne dni wolne od pracy zwiedzają Chemnitz, Lipsk i Drezno, a także fabryki  BMW, Volkswagena, Simensa oraz magazyny Selgros Cash&Carry.

Jako technik spedytor będziesz mógł pracować w:

• przedsiębiorstwach spedycyjnych;
• przedsiębiorstwach transportowych;
• agencjach obsługi portów morskich i lotniczych;
• bazach transportowych komunikacji kolejowej, samochodowej i samolotowej;
• przedsiębiorstwach zajmujących się importem, eksportem i logistyką;
• przedsiębiorstwach handlowych  produkcyjnych;
• firmach kurierskich;
• portach morskich i lotniczych.

Pobierz podanie dla technika spedytora

Webmaster: Artur Obuchowski                                                                                  Copyright by www.ekonomik.szkola.pl  -  Wszystkie prawa zastrzeżone.