Ekonomik bierze udział w akcji „BohaterOn w Twojej szkole”

Uczniowie klas: 1 LO i 1 TSH wraz z nauczycielką historii p. Urszulą Zadroga wzięli udział w akcji: „BohaterOn w Twojej szkole”, która jest częścią ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej „BohaterOn włącz historię”. Partnerem merytorycznym projektu jest Instytut Pamięci Narodowej. Natomiast patronat objął Minister Edukacji Narodowej. Celem podjętej inicjatywy było upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego, pielęgnowanie pamięci wśród młodzieży oraz promocja patriotycznych postaw i historii Polski XX wieku. Klasy przygotowały pamiątkowy album oraz list z podziękowaniami bohaterom walk o niepodległość. A wszystko po to, aby podnieść poziom wiedzy i świadomości wśród uczniów na temat Powstania Warszawskiego.

Tekst: U. Zadroga