Rajd historyczny „SZLAKIEM POWSTANIA STYCZNIOWEGO”

19 maja w ramach działalności Ośrodka Edukacji Regionalnej utworzonego w strukturach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej oraz we współpracy z Nadleśnictwem Ostrów Mazowiecka Lasy Państwowe odbył się autokarowy rajd historyczny „Szlakiem powstania styczniowego”. Dyrekcja naszej szkoły, młodzież pod opieką pani Urszuli Zadrogi oraz bibliotekarze odwiedzili miejsca walk i potyczek powstańczych na ziemi ostrowskiej m.in. Stok, Nagoszewo, Feliksowo oraz miejsca pamięci w naszym mieście: obelisk z tablicą pamiątkową ku czci powstańców 1863 r. w miejscu, gdzie w czasie powstania znajdował się szpital polowy, krzyż metalowy na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Orzeszkowej oraz krzyż osadzony na betonowym cokole przy zbiegu ulic 63 Roku i Warszawskiej.