Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

„Kart w kalendarzu było niemało.Codziennie jedną zdejmował czas.I cóż powiecie, ot przeleciało,Rok szkolny minął, jak z bicza trzasł”

Nadszedł właśnie ten długo wyczekiwany przez społeczność szkolną dzień. Dzień zakończenia roku szkolnego, który również zwiastuje czas zasłużonego odpoczynku po wielu miesiącach, jakże ciężkiej, w większości zdalnej, nauki i pracy. Dotarliśmy do końca, mimo że wcale nie było łatwo. Włożyliśmy wiele wysiłku w dostosowanie się do tej nowej sytuacji i możemy   z dumą mówić, że dotrwaliśmy i daliśmy radę. Napotykaliśmy różne trudności, jednak dzięki zaangażowaniu i konsekwencji mogliśmy je pokonać!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego, które miało miejsce 25 czerwca, wyglądało trochę inaczej niż w latach ubiegłych. Cała społeczność szkolna nie mogła spotkać się jednocześnie na wspólnej akademii. Wręczenie nagród      i świadectw odbywało się w kameralnym gronie. W tak ważnym dla wszystkich dniu nie zabrakło jednak gości. Na zaproszenie dyrekcji szkoły odpowiedział  Pan Starosta Ostrowski Zbigniew Chrupek z małżonką,  Pani Marta Głębocka -dyrektor oddziału ostrowskiego Banku Spółdzielczego w Małkini i jednocześnie przewodnicząca Rady Rodziców oraz Pan Robert Pawlak zastępca przewodniczącej Rady Rodziców. Pan dyrektor Bogusław Konrad podziękował nauczycielom za ciężką pracę, zrozumienie i wytrwałość, dzięki którym udało się przebrnąć przez bardzo trudny rok szkolny i dzisiaj cieszyć się sukcesami uczniów. Pogratulował również młodzieży zdobytych osiągnięć i wyników w nauce, zarówno tych małych, jak i tych dużych, bo ich miara dla każdego jest inna. Nie zabrakło także ciepłych słów, skierowanych w stronę rodziców, którzy  aktywnie angażowali się w życie szkoły, wspierali nas w trudnym dziele wychowania i nauczania.

Słowa podziękowania i gratulacje popłynęły również od Pana Starosty Zbigniewa Chrupka oraz Pani Marty Głębockiej, która wręczyła również nagrodę dla najlepszego ekonomisty, ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Ostrowi Mazowieckiej. Otrzymała ją uczennica klasy II TEA Oliwia Liszewska.

Wakacje czas zacząć!!!! Wszystkim życzymy, pogodnego, bezpiecznego wypoczynku. Ciepłej wody, wiatru w żaglach, czystych szlaków górskich, wielu pięknych chwil oraz bezpiecznego powrotu do szkoły. Do zobaczenia we wrześniu!

Tekst: Monika Kucharczyk