Spotkanie z panią Joanną Lampką

Ekonomik#Język Niemiecki#łączy nas pasja# 

„W krainie gór, banków, sera i czekolady…”

5 listopada 2022 r. odbyło się niezwykle interesujące spotkanie z panią JOANNĄ LAMPKĄ, która zabrała nas w wirtualną podróż do Szwajcarii. 

Pani Joanna jest pisarką, autorką bloga (www.blabliblu.pl), tłumaczką i nauczycielką języka polskiego dla obcokrajowców, mieszkającą w Szwajcarii, w niewielkim mieście Morges nad Jeziorem Genewskim. Nasz gość ma na swoim koncie wiele publikacji o Szwajcarii, m.in.: „Czy wiesz, dlaczego nie wiesz, kto jest prezydentem Szwajcarii”, „Szwajcaria i Liechtenstein. Inspirator Podróżniczy” i „Szwajcaria, czyli jak przeżyć między krowami a bankami”, a także powieści: „Gwiazda Północy, Gwiazda Południa” i „Pan Kamienia Wschodu”. Organizatorem i moderatorem spotkania była pani dr Jagoda Pecko – nauczycielka języka niemieckiego w naszej szkole. Uczestników spotkania przywitała pani wicedyrektor Małgorzata Grzeszczuk. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy I TI, którzy chętnie zadawali pytania. Uczestnicy niewątpliwie poszerzyli swoją wiedzę o tym europejskim kraju i z pewnością zostali zachęceni do nauki języka niemieckiego oraz odwiedzenia Szwajcarii. Pani Joanno, dziękujemy za inspirujące spotkanie.

 „