Przyznanie certyfikatów uczniom Ekonomika „Bezpieczny konsument – to Ja!”

15 grudnia 2022 r. w naszej szkole odbył się apel informacyjno – porządkowy dla młodzieży. Pan dyrektor Bogusław Konrad poinformował zebranych, że 9 grudnia w Zespole Szkół Powiatowych w Myszyńcu uczniom z najwyższymi wynikami edukacyjnymi zostały wręczone Stypendia Prezesa Rady Ministrów. Wśród laureatów znaleźli się: Kinga Gajewska z kl. IV LOA (śr. ocen 5,15) i Paweł Brejnak z kl. III TI (śr. ocen 5,10). Laureatom serdecznie gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów. Pan dyrektor nawiązał również do uroczystości odebrania sali gimnastycznej, dziękując nauczycielom i młodzieży za zaangażowanie włożone w przygotowanie tego wydarzenia: występ artystyczny, dekorację, nagłośnienie, zdjęcia. Podziękowania usłyszała także siostra Nikodema i młodzież naszej szkoły za sprawne i efektywne zorganizowanie zbiórki charytatywnej dla Ukrainy. Podczas apelu gościliśmy funkcjonariuszy policji z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej, którzy osobiście pogratulowali i podziękowali młodzieży z klasy I TR i I TH, która wzięła udział w II edycji projektu „Policyjna Akademia Bezpiecznego Konsumenta”, zorganizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Głównym celem projektu było zwiększenie bezpieczeństwa ekonomicznego konsumenta na rynku poprzez wzrost wiedzy i świadomości zagrożeń związanych z obrotem pieniędzmi (w tym pieniądzem elektronicznym) oraz uczestnictwem w transakcjach handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem specyfiki ryzyka przestępstw internetowych. W ramach projektu chętni uczniowie wzięli udział  w konkursie plastycznym – zaprojektowali okładkę na notatnik zeszytowy o tematyce propagującej wiedzę o bezpieczeństwie ekonomicznym wśród dzieci i młodzieży. Najbardziej zaangażowani otrzymali dyplomy i upominki, a autorzy trzech najwyżej ocenionych prac w szkole – certyfikaty „Bezpieczny konsument – to Ja!”. Pani wicedyrektor przypomniała, że uczniowie klasy IV TEI w styczniu przystąpią do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie technik ekonomista i technik informatyk. Przystąpienie do egzaminu jest obowiązkowe. Zdający powinni przyjść do szkoły co najmniej 30 minut przed egzaminem.

Tekst: Dorota Sadowska