Studniówka 2023

W sobotni wieczór 11 lutego o godz. 19:00 w Zajeździe Cobra uczniowie z klas IV LO, IV TE, IV TI zamykali tegoroczny sezon studniówkowy w naszym powiecie.
Wydarzenie rozpoczęła przemowa Magdaleny Obuchowskiej i Jakuba Sobotki, którzy w imieniu swoich koleżanek i kolegów podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i nauczycielom za ich wkład w proces edukacji oraz wychowania, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu tego wspaniałego balu:


– Cieszymy się niezmiernie, że w ten magiczny czas będziecie z nami. Dzisiejszy wieczór jest wyjątkowy, nadszedł bowiem tak długo oczekiwany przez nas studniówkowy bal, który przypomina nam o tym, że już wkrótce przekroczymy symboliczny próg dojrzałości. Studniówka to taki niezwykły wieczór, który skłania do chwili refleksji oraz wspomnień i sprawia, że wszyscy czujemy się wzruszeni .


Następnie głos zabrał Pan Dyrektor Bogusław Konrad:
– Dzisiejszy dzień, a właściwie wieczór i noc, to chwile wyjątkowe, mające szczególne znaczenie w kalendarzu wydarzeń szkolnych „Ekonomika”. Studniówka odbywająca się około sto dni przed maturą to szczególny bal dla naszej młodzieży, będący symbolicznym przejściem z okresu młodzieńczego w okres dorosłości. Warto zadbać, by porządnie wybawić się w tę wyjątkową noc. Nasi nauczyciele – tu obecni wychowawcy – jak i ci, których dzisiejszego dnia z nami nie ma, nie szczędzili sił, by sprostać oczekiwaniom Waszym i Waszych rodziców.


Pan Zbigniew Chrupek Starosta Ostrowski podziękował w imieniu swoim i małżonki za zaproszenie na bal:
– Uznaliście, że nasza obecność, w jakiś sposób, jest tutaj potrzebna. Życzę Wam zdanej matury (…) Żebyście się wszyscy mogli cieszyć tym, że już przeszliście następny etap edukacji. Dziękuje bardzo jeszcze raz, życzę miłej zabawy dzisiaj. To jest Wasz dzień, bawcie się dobrze, wszystkiego dobrego! 


Głos zabrała również przewodnicząca Rady Rodziców Pani Urszula Waniewska:
– Studniówka to ważny i radosny moment w życiu, na który czekacie z niecierpliwością (…) Życzę jak najlepszych wyników na majowych egzaminach maturalnych, które będą zwieńczeniem Waszej wieloletniej nauki. Gratuluję Wam dzisiejszego balu…


Po przemówieniach Pan Dyrektor Bogusław Konrad opowiedział krótko o historii poloneza, aby na zakończenie dodać:
– Zatem, droga młodzieży, poloneza czas zacząć! 


Po tych słowach nadszedł czas na ostatnią najważniejszą część ceremonii. Młodzież oraz Dyrekcja szkoły odtańczyła poloneza, do którego przygotowywała się pod czujnym okiem Pani Katarzyny Bujakowskiej.
Studniówka była bardzo istotnym wydarzeniem w życiu maturzystów. Zarówno bal jak i całe cztery lata nauki pozostaną na pewno w pamięci na długo i będą to bardzo miłe wspomnienia.
Od studniówki zaczyna się symboliczne odliczanie do egzaminu maturalnego. Ale nie mamy wątpliwości, że kiedy przyjdzie ten czas, to pogratulujemy naszym maturzystom bardzo dobrych wyników.