Niemiecki w Austrii

W dniu 7 maja 2024 r. grupa chętnych uczniów z klasy II TI i IV TSH razem z panią J. Pecko i panią A. Waniewską wzięła udział w webinarium pt.: Österreichisches Deutsch?”, które zostało zorganizowane przez Instytut Austriacki we Wrocławiu. 

Uczestników spotkania przywitała pani Katarzyna Ciećkiewicz – Dyrektor Österreich Institut Wrocław.  

Webinar poprowadziła znana i lubiana pani Barbara Fichtenbauer z Wiednia, która w sposób bardzo ciekawy przedstawiła różnice między standardowym niemieckim (Hochdeutsch), a dialektami austriackimi. Prowadząca odkryła różnice w języku niemieckim używanym w Austrii i innych krajach niemieckojęzycznych, a także pomogła zrozumieć, jak dialekty wpływają na codzienne komunikowanie. 

Dziękujemy Österreich Institut Wrocław za możliwość wzięcia udziału.