Wirtualna podróż do Salzburga z Biblioteką Austriacką

Walory miasta Salzburg doceniają nie tylko jego mieszkańcy, ale także licznie odwiedzający go goście. Austriacy do perfekcji opanowali umiejętność wykorzystania swojej bogatej tradycji oraz dziedzictwa kulturowego i naturalnego, a poprzez połączenie tych walorów z nowoczesnością potrafią przyciągać do siebie zwolenników nawet najbardziej wyszukanych gustów

7 czerwca 2024 r. uczniowie klasy I LOb i II TS razem z panią J. Pecko wzięli udział w webinarium pt.: „Co warto zobaczyć w Salzburgu?”, które zostało zorganizowane przez Bibliotekę Austriacką w Opolu.  

W czasie wirtualnej podróży mieliśmy okazję poznać historię miasta Wolfganga Amadeusza Mozarta oraz największe jego atrakcje i zabytki m.in.: Twierdzę Hohensalzburg, barokową katedrę oraz Ogrody i Pałac Mirabell.

W spotkaniu wzięła udział dyrekcja szkoły – dyrektor szkoły pan Bogusław Konrad oraz pani wicedyrektor Małgorzata Grzeszczuk. 

Dziękujemy Bibliotece Austriackiej w Opolu za współpracę i możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu.