Zakończenie roku szkolnego 2023/2024

„…nawet jeśli czas nie należy do nas, to możemy zrobić jedną ważną rzecz:  jak najlepiej spożytkować ten okres, który jest nam dany.”

Czas szybko płynie – 21 czerwca usłyszeliśmy ostatni dzwonek w roku szkolnym 2023/2024 i rozpoczęliśmy długo wyczekiwane wakacje. Na ten dzień w naszej szkole czekało blisko 740 uczniów i uczennic.

W tym dniu spotkaliśmy się nie tylko, by odebrać świadectwa i nagrody, ale również po to, by pożegnać się z nauczycielami i wychowawcami oraz przyjaciółmi ze szkolnej ławy. W uroczystym zakończeniu roku 2023/2024 towarzyszyli nam zaproszeni goście: Pani Dorota Subda – Przewodnicząca Powiatu Ostrowskiego, Pani Urszula Waniewska – Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, Pan Marcin Płotczyk – Dyrektor Regionalny w Banku Spółdzielczym w Ostrowi Mazowieckiej, Pan Krzysztof Gałązka – Zastępca Komendanta Powiatowego Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej oraz Pan Waldemar Wańczyk – Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrów Mazowiecka.

  Na wstępie Pan Dyrektor Bogusław Konrad przywitał uczniów, rodziców, nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych gości. Podczas swojego przemówienia Pan Dyrektor przywołał wiele ważnych wydarzeń organizowanych przez szkołę lub zleconych przez instytucje zewnętrzne wobec naszej szkoły. Wspomnieniami wróciliśmy m.in. do uroczystości wręczania Stypendium Prezesa Rady Ministrów, Powiatowych Obchodów Dnia Kobiet czy wspólnej inicjatywy szkoły i Muzeum Dom Rodziny Pileckich, jaką było zainstalowanie tablic upamiętniających Powstanie Styczniowe na Ziemi Ostrowskiej.   Podczas uroczystości był również czas na gratulacje i podziękowania – Pan Dyrektor podziękował nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły za zaangażowanie w kształcenie młodych ludzi, a uczniom za godne reprezentowanie szkoły na forum miasta, powiatu i województwa w konkursach, zawodach sportowych, a także w wydarzeniach kulturalnych.   Po przemówieniu Pana Dyrektora nadszedł czas, by  wręczyć młodzieży dyplomy i nagrody za osiągnięcia w nauce, zaangażowanie w życie szkoły i udział w licznych konkursach.

Nagrody za  bardzo dobre wyniki w nauce i wzorowe zachowanie otrzymali: – Paweł Brejnak (kl. IV TI) – Ambasador Erasmus +, średnia ocen 5,28 – Julia Żach (kl. I TEI) – Stypendystka Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej, średnia ocen 4, 81 – Magdalena Ambroziak (kl. I LOB) – średnia ocen 5,00 – Anna Zalewska (kl. I LOB) – średnia ocen 4,93 – Maria Tułowiecka (kl. III LO) – średnia ocen 5,00 – Łukasz Łapiński (kl. III LO) – średnia ocen 4,85 – Aleksander Jasionek (kl. I TP) – średnia ocen 4,77 – Bartłomiej Godlewski (kl. I TP) – średnia ocen 4,77 – Tomasz Kempisty (kl. II TI) – średnia ocen 4,82 – Wiktor Szczechura (kl. III TI) – średnia ocen 5,05 – Katarzyna Bero (kl. III TSH) – średnia ocen 4,79 – Paulina Gąsecka (kl. 4,94) – średnia ocen 4,94

Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy godnie reprezentowali szkołę w zawodach sportowych, osiągając bardzo wysokie wyniki na szczeblu powiatowym. Medale otrzymali: – Krystian Sierota (kl. III TSH) – Ewa Podbielska (kl. IV TSH) -Emilia Pecura (kl. IV TE) – Aleksandra Zakrzewska (kl. I TP) – Hubert Budziszewski (kl. I TEI) – Hubert Prusik (kl. II LO) – Paulina Rukat (kl. II TR) – Mateusz Sładanowski (kl. II TS) – Emilia Koźlak (kl. I TEI) – Aleksanda Żach (kl. I TEI) – Maja Gorczyńska (kl. II LO) – Kacper Twarowski (kl. I TRH)

Podziękowaniami i nagrodami zostali wyróżnieni również uczniowie, którzy odznaczyli się zaangażowaniem w życie szkoły i pracą na rzecz Samorządu Uczniowskiego. Byli to:

– Amelia Borkowska (kl. II LO) – Oliwia Nowacka (kl. II LO) – Aleksandra Zakrzewska (kl. I TP) – Kamil Barzał (kl. I TP) – Maja Brzuska (kl. I TRH) – Maria Jastrząb (kl. II TH) – Aleksandra Zagroba (kl. II TH) – Wiktoria Romańczyk (kl. II TE) – Kinga Staniaszek (kl. II TE) – Weronika Mielcarz (kl. II TE) – Emilia Pecura (kl. II TE) – Maja Borawska (kl. II LO) – Natalia Chodań (kl. II LO) – Kinga Borowa (kl. II LO) – Paweł Rudziński (kl. II LO) – Stanisław Suchcicki (kl. II TI) – Przemysław Zawisza (kl. II TI) – Arkadiusz Kędzierski (kl. II TI) – Bartosz Żach (kl. II TI) – Bartosz Malka (kl. II TI) – Amelia Wilgos (kl. II TR)

Za godne reprezentowanie szkoły w Poczcie Sztandarowym nagrodzeni zostali: – Paulina Gąsiecka (kl. IV TSH) – Monika Radomska (kl. IV TSH) – Szymon Świerżyński (kl. IV TI) – Dawid Rypiński (kl. IV TI) 

Za pomoc w przygotowaniu i organizacji uroczystości szkolnych nagrody otrzymali:

– Anna Zalewska (kl. I LOB) – Klaudia Pieniążek (kl. I LOB) – Krystian Barszcz (kl. III TI) – Kornelia Szczapa (kl. II TR) – Karolina Gołębiewska (kl. II TE) – Oliwia Borowa (kl. II TE) – Amelia Kowalska (kl. II TS) – Paulina Wyszomierska (kl. II TS) – Julia Pierzchanowska (kl. II TS) – Wiktoria Todorczuk (kl. II TS) Za udział w konkursach nagrody i dyplomy uznania otrzymali:  * w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym „Galileo”: – Oliwia Skórska (kl. III LO) 9 miejsce w konkursie – Wiktor Samoraj (kl. III LO) 10 miejsce w konkursie – Natalia Zadrożna (kl. III LO) 11 miejsce w konkursie – Paweł Mazur (kl. II LO) 11 miejsce w konkursie – Łukasz Łapiński (kl. III LO) – Maria Tułowiecka (kl. III LO) – Mateusz Turowski (kl. III LO) – Franciszek Zaniewski (kl. III LO) * w konkursie fotograficzno – plastycznym „Wiosna – budzenie się do życia:     * I kategoria – konkurs fotograficzny: – Franciszek Konrad (kl. I LOA) – 1 miejsce w konkursie – Daria Laskowska (kl. I TS) –  2 miejsce w konkursie – Ewa Ościłowska ()kl. I TRH) – 3 miejsce w konkursie

  * II kategoria – konkurs plastyczny: – Wiktoria Skrajna (kl. III TSH) – 1 miejsce w konkursie – Wiktoria Todorczuk (kl. II TS) – 2 miejsce w konkursie – Daria Pierzchanowska (kl. II LO) – 3 miejsce w konkursie

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy

  Kochani, nadeszły długo wyczekiwane, w pełni zasłużone wakacje – niech będą one dla wszystkich czasem beztroskiego odpoczynku, odkrywania nowych miejsc, poznawania ciekawych ludzi. Niech upłyną w bliskości natury, czasem niespiesznie, czasem aktywnie. Odnajdźcie swoje pasje, skosztujcie nieznanych smaków, przeżyjcie wspaniałe przygody, spełnijcie marzenia o dalekich i bliskich podróżach. Zapomnijcie o klasówkach i ocenach. Róbcie to, na co macie ochotę; bez przymusu, stresu, porannego dźwięku budzika czy szkolnego dzwonka! Niezależnie od tego, gdzie będziecie spędzać letnie miesiące, podarujcie sobie odrobinę lenistwa i świętego letniego spokoju. …a 1 września spotykamy się, aby kontynuować naszą wspólną przygodę. Do zobaczenia

Tekst: Anna Błażyńska

Zdjęcia: Ola Zakrzewska