III OSTROWSKIE DYKTANDO O TYTUŁ MISTRZA ORTOGRAFII

15 marca 2022r. w Starej Elektrowni w Ostrowi Mazowieckiej odbyło się III Ostrowskie Dyktando o tytuł Mistrza Ortografii, którego organizatorem była MBP. Wydarzenie patronatem honorowym objął Burmistrz Miasta Ostrów Mazowiecka, a cele konkursu skupiły się na promowaniu języka ojczystego oraz sprawdzeniu znajomości zasad ortografii i interpunkcji polskiej. Z zawiłościami polszczyzny zmierzyła się również 10-osobowa grupa uczniów naszej szkoły. Uroczyste podsumowanie dyktanda oraz wręczenie nagród laureatom konkursu odbyło się 24 marca 2022 r. w Starej Elektrowni.  W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych II miejsce zajęła uczennica z naszej szkoły Agnieszka Gałązka kl. III LOA, a wyróżnienia otrzymały Maria Tułowiecka kl. I LO oraz Kinga Gajewska kl. III LOA.

Gościem specjalnym wydarzenia był Michał Rusinek – literaturoznawca, tłumacz, pisarz, doktor habilitowany nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, były sekretarz Wisławy Szymborskiej.