Udział w uroczystości „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej”

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej upamiętniający prawie 22 tysiące polskich obywateli – jeńców wojennych, więzionych w radzieckich obozach, zamordowanych przez funkcjonariuszy NKWD na rozkaz sowieckich władz wiosną 1940 roku.
Delegacja naszej szkoły na czele z panem Dyrektorem Bogusławem Konradem i nauczycielką historii p. U. Zadrogą wzięła udział w tej niezwykle ważnej uroczystości , która miała miejsce przy Mauzoleum „Córkom i Synom Ziemi Ostrowskiej” w Ostrowi Mazowieckiej.
To wydarzenie, które przypomina nam o jednym z najtragiczniejszych rozdziałów historii Polski. W trakcie tego symbolicznego wydarzenia zostały odsłonięte tabliczki z nazwiskami policjantów i oficerów Wojska Polskiego związanych z ziemią ostrowską, którzy zostali zamordowani w Zbrodni Katyńskiej.
U. Zadroga