Spotkanie profilaktyczne w ramach programu „Bezpieczny Ekonomik”

W dniu 08.04. 2022 r. policjanci z KPP w Ostrowi Mazowieckiej sierżant sztabowy Emilia Podbielska i młodszy aspirant Łukasz Kuliś spotkali się z uczniami naszej szkoły, aby porozmawiać o zagrożeniach, jakie niosą ze sobą narkotyki i nowe substancje odurzające. Młodzież mogła dowiedzieć się więc jak reaguje na nie organizm, jakie szkodliwe zmiany zdrowotne powodują u każdej osoby, która po nie sięga. Wykład dopełnił film profilaktyczny         pt. „Zdążyć” w reżyserii Anny Różyckiej, który był doskonałym pretekst do rozmowy na temat roli rodziny w życiu młodego uzależnionego człowieka. To historia studentki Dory Skrzyńskiej i jej brata żołnierza Przemka. Dziewczyna na balu dla Rezerwistów i Weteranów poznaje Osę, który wprowadza ją w świat dopalaczy i narkotyków.

Po projekcji filmu policjanci zapoznali młodzież z procedurami, jakie są podejmowane w przypadku znalezienia u kogoś nielegalnych środków odurzających. Wzrost znaczenia środków masowego przekazu, a także chęć dopasowania się do pewnych grup sprawiają, że młodzi ludzie coraz częściej eksperymentują, nie zdając sobie sprawy z tego, jak bardzo jest to niebezpieczne. Funkcjonariusze zaapelowali więc do młodych ludzi o rozwagę i świadome podejmowanie decyzji, które mogą mieć wpływ na ich całe późniejsze życie.