Ostrowski Festiwal Literacki

1 października w Starej Elektrowni w ramach Ostrowskiego Festiwalu Literackiego odbyło się spotkanie autorskie z poetami : Anną Lendzioszek, Janiną Brzeszczak i Sebastianem Brejnakiem. W tak ważnym dla naszego miasta wydarzeniu kulturalnym uczestniczyli również uczniowie z naszej szkoły z opiekunem panią Moniką Kucharczyk. W oficjalnym otwarciu Festiwalu, którego dokonał Burmistrz Miasta pan Jerzy Bauer, wzięli natomiast udział nasi nauczyciele: pani Anna Błażyńska, pani Monika Kucharczyk, pani Dorota Sadowska oraz pani Urszula Zadroga. Ta część spotkania literackiego, która była kulturalną ucztą dla duszy i ucha, należała do prozaików Piotra Rowickiego, Wojciecha Orlińskiego oraz Witolda Szabłowskiego. Ten wyjątkowy dzień potwierdzają najlepiej słowa jednego z gości „ Czar jesiennych dni potrafi nastroić człowieka– to dobry czas na krzewienie dobrodziejstw kultury, chwilę przystanku w codziennej krzątaninie”.