Rekolekcje Wielkopostne

19.03.2018 to data rozpoczynająca tegoroczne rekolekcje. Miały one miejsce na sali przy ulicy Trębickiego. Spotkania rozpoczynały się około godziny 8:30. Przez trzy dni w jednym miejscu zbierali się uczniowie wszystkich szkół średnich, by spotkać się z Bogiem.
Głównym prowadzącym był ksiądz Kamil Dąbrowski, jednak przez większość czasu wysłuchiwaliśmy świadectw osób świeckich. W niezwykły sposób opowiadali oni o swoich przeżyciach z Bogiem, przedstawiali go nie jako Pana, lecz jako Ojca - Tatę, który kocha swoje dzieci - nas. Podczas tych trzech dni trwaliśmy na modlitwie, na otwarciu serca, by Bóg mógł do nas przyjść. Ci z nas, którzy mocno go doświadczyli osuwali się na podłogę, by spocząć przez moment w Duchu Świętym. Emocje niczym powietrze wypełniały salę. Atmosfera była w pewnym sensie uroczysta i święta. Pieśni śpiewane przez przybył zespół dodawały spotkaniu niezwykłości. Każde słowo spokojnie wybrzmiewało między nutami, każdy dźwięk zatapiał się w prostej, lecz cudnej melodii. Uwieńczeniem rekolekcji była Msza Święta, podczas której mogliśmy z czystymi sercami przyjąć Pana Jezusa w Komunii Świętej.
Czas rekolekcji był czasem, w którym niektórzy rozpoczęli swoją przygodę z Bogiem.

Tekst: Zuzanna Gruszczyńska

Foto: Eliza Szabłowska