Czytanie jest Modne

Już po raz piąty wzięliśmy udział w akcji Czytanie jest Modne, którą zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrowi Mazowieckiej. W tym roku uczestnicy konkursu prezentowali wybrane przez siebie fragmenty prozy Marii Konopnickiej- Patronki 2022 roku.
Etap międzyszkolny został poprzedzony eliminacjami szkolnymi, w których wzięło udział 15 uczniów. Komisja konkursowa po wysłuchaniu wystąpień wyłoniła 3 osoby: Agnieszkę Gałązkę i Esterę Wyszomirską z klasy III LOA oraz Krystiana Barszcza z klasy I TI, które reprezentowały naszą szkołę w konkursie głównym. Rywalizacja odbyła się 26 kwietnia
i obejmowała cztery kategorie wiekowe: uczniowie szkół podstawowych z kl. IV-VI, kl. VII-VIII, uczniowie szkół średnich, dorośli mieszkańcy powiatu ostrowskiego. Jedną z laureatek została Agnieszka Gałązka, której nagroda zostanie wręczona podczas uroczystej gali w dniu
10 maja.