„Szlachetna Paczka”

Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest angażowanie się w różne akcje charytatywne służące indywidualnym osobom czy instytucjom. Stąd kolejna nasza inicjatywna, tym razem była to „Szlachetna Paczka”. Już w 2018 roku udowodniliśmy, ile wspólnie możemy zdziałać, ofiarując potrzebującej rodzinie radość, serce oraz realną pomoc na święta.

Rada pedagogiczna i pracownicy szkoły jako drużyna darczyńców jednej z 14 tysięcy rodzin stanęła na wysokości zadania i w tak trudnym dla wszystkich czasie wykonała je na szóstkę!! Za zebrane fundusze udało nam się przygotować 17 paczek, które w piątek 11 grudnia zawieźliśmy do punktu odbioru, który w tym roku mieścił się w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Trynosach-Osiedlu.

Przygotowana przez nas paczka to coś więcej niż pomoc materialna. To dostrzeżenie piękna potrzebujących oraz potwierdzenie ich ważności i przywrócenie godności. To dzięki niej odzyskują poczucie własnej wartości, wiarę w siebie, zaczynają zmieniać swoje życie.

Z całego serca dziękujemy wszystkim, dzięki który wzięliśmy udział w tak szlachetnym przedsięwzięciu. Za pomoc w transporcie i noszenie paczek dziękujemy panu Pawłowi Litwie i naszym uczniom. Cieszymy się, że uczestniczyliśmy w radości obdarowanej rodziny, bo „Pomoc jednej osobie nie zmieni całego świata, ale może zmienić świat dla jednej osoby.”