Gra miejska „Pani Nela – ojczysty NIEOCZYWISTY”

23 września uczniowie z klasy I LO z opiekunami Panią Agnieszką Dębek i Panią Moniką Kucharczyk wzięli udział w grze miejskiej „Pani Nela – ojczysty NIEOCZYWISTY” zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Ostrowi Mazowieckiej w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Ojczysty dodaj do ulubionych. Edycja 2022. Przy pomocy aplikacji Action Track młodzież rozwiązywała zadania rozmieszczone w różnych punktach naszego miasta. Dotyczyły one życiorysu i twórczości Petroneli Pawłowskiej – głuchoniemej pisarki i poetki, działaczki na rzecz osób niesłyszących oraz zagadnień językowych.

Quest literacki został podsumowany 28 września. Podziękowanie w imieniu społeczności naszej szkoły odebrała Pani Agnieszka Dębek z uczennicą klasy I LO Mają Borawską. Wręczenie nagród połączone zostało ze spotkaniem autorskim, którego gośćmi byli Grzegorz Kasdepke, oraz Hubert Klimko-Dobrzaniecki.

Tekst: Monika Kucharczyk