Uroczysta konferencja poświęcona bł. ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu

19 kwietnia br. w naszej szkole odbyła się uroczysta konferencja poświęcona bł. ks. kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Zaproszonych gości przywitał dyrektor szkoły pan Bogusław Konrad, który w swoim przemówieniu nawiązał do 80 tej rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim, przypominając, iż było ono największym zbrojnym zrywem Żydów podczas Il wojny światowej, a zarazem pierwszym powstaniem miejskim w okupowanej Europie. Słowa wstępu na temat uroczystości wygłosił dr Jan Okuła Dziekan Dekanatu WNMP w Ostrowi Mazowieckiej. Zgromadzeni zmówili wspólną modlitwę w intencji dziesiątek tysięcy ofiar narodu żydowskiego, które zginęły 19 kwietnia 1943 roku podczas zbrojnej walki z Niemcami. W dalszej części konferencji referat pt. „ Życie i dorobek bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego”, wygłosiła dr Monika Wiśniewska z Instytutu Dziedzictwa Myśli Narodowej. Referat wygłosił również ks. biskup Tadeusz Bronakowski na temat: „ Trzeźwość Narodu w nauczaniu bł. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego”. Spotkanie było okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu literacko – plastycznego pt. „Sztuką jest umierać dla ojczyzny, ale największą sztuką jest dobrze żyć dla niej”. W przemówieniu zaproszonych gości głos zabrały; pani Elżbieta Lanc członek Zarządu Województwa Mazowieckiego oraz pani Dorota Subda , Przewodnicząca Rady Powiatu, które w swoim wystąpieniu złożyły serdeczne podziękowania na ręce dyrektora szkoły za kultywowanie pamięci o Kardynale Wyszyńskim. Całą uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu młodzieży przygotowanej pod kierunkiem siostry Nikodema i ks. Adama Polkowskiego.

Tekst: U. Zadroga