XIX Podlaski Festiwal Nauki i Sztuki

W dniu 15 maja uczniowie klas I TI oraz III TI brali udział w XIX Podlaskim Festiwali Nauki i Sztuki. Jedną z uczelni, która zaprezentowała swój program była Politechnika Białostocka. Uczestnicy mogli wziąć udział w wielu atrakcjach w formie konkursów, doświadczeń, prezentacji czy warsztatów. Nasi uczniowie uczestniczyli m.in. w warsztatach „Gry komputerowe, badanie ruchu i inżynieria biomedyczna” podczas których zostały zaprezentowane metody rejestracji ruchu ciała człowieka przy użyciu systemu optoelektronicznego. Chętne osoby uczestniczyły w rejestracji ruchu, na podstawie której zostały wykonane komputerowe modele układu ruchu człowieka. Po tym doświadczeniu nasza młodzież obejrzała wystawę bolidów wyścigowych klasy Formula student skonstruowanej przez studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Uczniowie zainteresowani programowaniem uczestniczyli w warsztatach z wykorzystaniem aplikacji WWW w Django i języku Python, podczas których dowiedzieli się jak stworzyć stronę internetową z panelem administracyjnym do zarządzania  treścią strony. Grupa naszych uczniów obejrzała również prezentację pt. „Mikrotomografia komputerowa, prześwietlmy to!” Odbiorcy tej prezentacji zapoznani zostali z ogólną budową i zasadą działania tomografii komputerowej oraz wirtualnymi przekrojami prześwietlanym obiektów. Zaprezentowano również wyniki i przykłady zastosowania mikrotomografu komputerowego. Spotkanie na Politechnice Białostockiej zakończyło się zwiedzaniem muzeum uczelni.