Ekonomik świętuje Europejski Dzień Języków!

Wczoraj obchodziliśmy w Naszej szkole Europejski Dzień Języków – święto poświęcone promocji wielojęzyczności i różnorodności kulturowej.
To wyjątkowa okazja, aby uczcić nasze zamiłowanie do języków obcych i podkreślić, jak ważna jest ich nauka. W naszej szkole języki obce stanowią istotną część naszej edukacji. Uczymy się ich nie tylko po to, aby skutecznie komunikować się z ludźmi z różnych części świata, ale także po to, aby zrozumieć różnice kulturowe i budować mosty między narodami.
Obchody rozpoczęły się przywitaniem przez dyrektora naszej placówki pana Bogusława Konrada przybyłych gości, nauczycieli i uczniów. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Michał Giers – dyrektor Delegatury w Ostrołęce Kuratorium Oświaty w Warszawie oraz Pan Józef Rostkowski – wicestarosta Powiatu Ostrowskiego.
Dzisiejsza uroczystość stała również doskonała okazją do inauguracji projektu edukacyjnego: „Rok Języka Niemieckiego i Kultury Niemieckiego Obszaru Językowego – DEUTSCH mit Ekonomik – Schritt für Schritt.“
Realizacja projektu będzie miał wymiar dydaktyczny, kulturowy i lingwistyczny.
Celem podjętej inicjatywy jest podniesienie motywacji do nauki języka niemieckiego, poszerzenie wiedzy realioznawczej i kulturoznawczej o państwach niemieckojęzycznych oraz budowanie pozytywnego wizerunku szkoły jako placówki dbającej o językowy rozwój swoich uczniów.
Ważną częścią projektu było nawiązanie współpracy z Ambasadą Austrii i Instytutem Austriackim  w Warszawie. Instytucje te objęły patronat honorowy, a Ambasada Szwajcarii została partnerem naszej językowej inicjatywy.
Pani wicedyrektor Małgorzata Grzeszczuk odczytała list od Ambasadora Austrii, który wyraził uznanie dla naszego przedsięwzięcia.
Zachęcamy wszystkich uczniów do aktywnego udziału w projekcie.
Słowa uznania należą się pani dr J. Pecko oraz uczniom klasy 5TEA za wkład włożony w przygotowanie akademii. Zaś Marysi Jastrząb jesteśmy wdzięczni za ubogacenie święta swoim pięknym głosem.
MJ Photography oraz dr J.Pecko.