Dzień Edukacji Narodowej w Ekonomiku

W dniu 13 października mieliśmy w naszej szkole wielkie święto – cała społeczność szkolna spotykała się na wspólnym świętowaniu Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość uświetnili swoją obecnością wyjątkowi goście: Starosta Powiatu Ostrowskiego – Pan Zbigniew Chrupek, Przewodnicząca Rady Powiatu – Pani Dorota Subda, Dyrektor Wydziału Inwestycji i Rozwoju Powiatu oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Urszula Waniewska, Wiceprezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Ostrowi Mazowieckiej – Pani Agata Załęska, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi MazowieckiejPan Janusz Iwanowski.

W wyjątkowy nastrój tego dnia wprowadzili nas uczniowie klas: I LOA oraz I LOB. Pod opieką swoich wychowawców: Pani Katarzyny Buczyńskiej i Pani Agnieszki Dębek przygotowali przepiękny koncert, podczas którego każdy z nauczycieli miał szansę usłyszeć, za co cenią go młodzi ludzie i jak wiele dla nich znaczy. Życzenia płynące od uczniów przeplatane były refleksyjnymi piosenkami i poezją. Były to niezwykle wzruszające chwile.

Po części artystycznej głos zabrał Pan Dyrektor Bogusław Konrad, który przypomniał, że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich zaangażowanych w edukację – nie tylko nauczycieli, ale też pracowników administracji i obsługi oraz uczniów. Pan Dyrektor podziękował całej społeczności szkolnej: nauczycielom za codzienną pracę dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą – „To ważne, że podczas pracy kształtują Państwo postawy moralne i obywatelskie młodych ludzi. Dziękuję za wrażliwe na potrzeby uczniów serca, za odpowiedzialność, sprawiedliwość i konsekwencję w realizacji zadań”, pracownikom administracji i obsługi – „za codzienną, rzetelną, sumienną pracę”, uczniom „za odpowiedzialne i inspirujące postawy, za promowanie naszej szkoły, za młodzieńczy entuzjazm, dociekliwość i wszystkie pomysły związane z rozwojem szkoły”. Pan Dyrektor poinformował również wszystkich zebranych o wyjątkowym wyróżnieniu  dla Pani Wicedyrektor Małgorzaty Grzeszczuk, która otrzymała Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki. Przedstawił także nauczycieli, którym zostały przyznane Nagrody Zarządu Powiatu – w tym roku nagrody otrzymali Pani Małgorzata Sikora oraz Pan Krzysztof Wiśniewski – oraz wręczył Nagrody Dyrektora nauczycielom i pracownikom szkoły. Nagrody Dyrektora Szkoły w roku szkolnym 2023/2024 otrzymali: Pani Anna Błażyńska, Pan Arkadiusz Borawski, Pani Katarzyna Buczyńska, Pan Sławomir Cieśluk, Pani Bożena Grochowska, Pani Monika Krajewska Pani Monika Kucharczyk, Pani Magdalena Kulesza, Pani Izabela Krasińska, Pani Ewelina Majewska, Pan Robert Najmoła, Pan Artur Obuchowski, Pani Jolanta Ponichtera Pani Małgorzata Radwańska, Pani Anna Rozumek, Pani Beata Rutkowska Pani Ewa Rzuczkowska, Pani Dorota Sadowska oraz Pani Urszula Zadroga. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Praca z młodzieżą jest szczególnym powołaniem. Jak powiedział Jan Paweł II „(…) młodzi czekają na spotkanie ze swoim mistrzem – kimś kto cierpliwie wysłucha, wytłumaczy; będzie starał się poznać jakim jestem naprawdę i życzliwie wytknie nam ułomności, a przede wszystkim cierpliwie będzie wzmacniał to, co w nas dobre i ułatwi zdobyć wiarę we własne możliwości rozwoju; kto nas akceptuje, respektuje naszą odrębność, darzy nas miłością, nie potępia kiedy błądzimy (…)”. Zatem życzymy wszystkim pracownikom szkoły dużo siły, aby tę misję jak najlepiej wypełniać.

Anna Błażyńska

ZDJĘCIE 1