Wyjazd maturzystów do Częstochowy

27.10.2023 autokarem i busem pojechało z naszej szkoły 60-ciu maturzystów, którzy odpowiedzieli na zaproszenie Duszpasterzy, Katechetów, Wychowawców i Nauczycieli, by zawierzyć egzaminy maturalne Dobremu Bogu przez wstawiennictwo Maryi. Wzięliśmy udział w katechezie, wygłoszonej przez ks. Andrzeja Surdykowskiego, który przypomniał nam, że dobrze by było, aby wszelkie nasze życiowe decyzje zmierzały do najważniejszego celu – do zbawienia. Wszystko może nam pomóc wejść do Nieba: studia, kariera, rodzina, spełnienie pragnień, o ile będziemy blisko Boga, pełniąc Jego wolę, która jest najlepszym planem na nasze życie. Wzięliśmy udział w Drodze krzyżowej, słuchając mądrych rozważań, mogliśmy pójść do spowiedzi, adorować Pana Jezusa z pomocą ks. Andrzeja i naszej s. Nikodemy, którzy prowadzili modlitwę oraz Igora Ziemczyka i Michała Moczarskiego, którzy muzycznie włączyli się w posługę. Cały program kończyła Eucharystia celebrowana przez ks. Bpa Tadeusza Bronakowskiego, a klasa IV LO i V TIA śpiewała podczas Mszy św. Delegacja z naszej szkoły składała i wręczała prezent imieninowy ks. Biskupowi, który 28.10. obchodzi swoje imieniny. Maciej Dąbrowski z kl. VTEA narysował portret ks. Biskupa, a Paulina Glińska i Hubert Szczęsny złożyli od nas wszystkich życzenia i prezent. Jako Ekonomik mocno zaznaczyliśmy swoje zaangażowanie w program pielgrzymki, co pozostanie na długo w naszym sercach i pamięci.

Siostra Nikodema

ZDJĘCIE 1