Realizacja projektu „ROK JĘZYKA NIEMIECKIEGO I KULTURY NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO – DEUTSCH mit EKONOMIK Schritt für Schritt”

#DEUTSCHSPACE digital# – interaktywna forma nauka języka niemieckiego z Goethe-Institut Warschau

W listopadzie i grudniu uczniowie klasy V TEA, II TI, II TS, I TRH, I LOb  razem z panią dr J. Pecko przystąpili do projektu „DEUTSCHSPACE digital” w ramach kampanii „#deutschbewegt – język nowych możliwości”. Jest to nowa kampania wizerunkowa Goethe-Institut w Warszawie, której celem jest pokazanie, jakie możliwości otwiera znajomość języka niemieckiego i przedstawienie pozytywnego i aktualnego obrazu Niemiec jako kraju innowacji cyfrowych, zrównoważonego rozwoju oraz sportu.

Uczestnicy mieli możliwość wyruszyć w wirtualną podróż do Niemiec, zatrzymując się na ośmiu stacjach tematycznych z licznymi ćwiczeniami, filmikami, grami i ciekawostkami językowymi.

W zajęciach wziął również udział Pan Dyrektor dr Bogusław Konrad.

Uczniowie skorzystali także z bezpłatnej aplikacji DEUTSCHLAND.KENNEN.LERNEN.

Do wyboru mieli 12 różnych zakresów tematycznych dotyczących  szeroko pojętej kultury naszego zachodniego sąsiada. W łatwy i przyjemny sposób z pomocą wielu interaktywnych ćwiczeń mogli doskonalić swoją znajomość języka niemieckiego.

Dziękujemy #Goethe Institut Warschau# za możliwość udziału w projekcie i za zeszyty dla uczestników zajęć!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia