Jasełka 2023

22 grudnia spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie – w naszej szkolnej rodzinie – przeżywać czas Bożego Narodzenia. Spotkanie wprowadziło nas w świąteczną atmosferę – nie tą pełną promocji, szału zakupów, przepychu, lecz prawdziwie świąteczną. Podczas szkolnych jasełek przypomnieliśmy sobie o tym, co naprawdę ważne – o tym, że w  tej świątecznej gorączce często zapominamy o Chrystusie, zapominamy o tym, że narodził się Bóg! Pójdźmy za głosem Anioła, który mówił do nas podczas jasełek, próbując przebić się przez podszepty złego ducha – przestańmy uciekać w wirtualny świat, w świat krzyczący do nas z kolorowych reklam, a wsłuchajmy się w swoje serce, bo tam mówi do nas żywy Bóg. Nie pozwólmy, by w te święta pozostał On samotny, czy to w naszym sercu, czy to w drugim człowieku. Dziękujemy młodzieży i siostrze Nikodemie za tę duchową ucztę. Brawo, Wy zawsze wiecie, jak dotknąć naszych serc!

Anna Błażyńska