Konkurs literacki „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom”

06.02.2024r. uczniowie naszej szkoły, pod opieką p. Moniki Kucharczyk i p. Anny Błażyńskiej, uczestniczyli w spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Podczas spotkania miała miejsce promocja publikacji, zawierającej nagrodzone teksty z VI –X edycji regionalnego konkursu literackiego „Tu jest moje miejsce, tu jest mój dom” z lat 2018 – 2023. Podczas spotkania laureaci konkursu czytali fragmenty nagrodzonych tekstów. Czuliśmy się wyjątkowo nie tylko ze względu na treść poruszających opowieści o Ostrowi i jej okolicach, ale także dlatego, że większość nagrodzonych, to nasi uczniowie bądź absolwenci. Jesteśmy z Was bardzo dumni, dostarczyliście nam wielu wzruszeń – to w dużej mierze – dzięki Wam wiele wspomnień, dotyczących naszego regionu, zostało ocalonych od zapomnienia. Brawa dla naszych laureatów:
2018 rok:
I MIEJSCE:
Katarzyna Krajewska
II MIEJSCE:
Urszula Jagielska
III MIEJSCE EX AEQUO:
Gabriela Kempisty
Karolina Grodzka
WYRÓŻNIENIA:
Justyna Świerżewska
Daria Chlubicka
2019 rok:
III MIEJSCE:
Karolina Grodzka
WYRÓŻNIENIA:
Aleksandra Wachowska
2020 rok:
I MIEJSCE:
Natalia Chojnowska
II MIEJSCE:
Urszula Jagielska
III MIEJSCE EX AEQUO:
Weronika Jagiełło
Aleksandra Wachowska
2021 rok:
I MIEJSCE:
Maciej Jarząbek
II MIEJSCE:
Bartosz Składanowski
III MIEJSCE:
Aleksandra Jemielita
WYRÓŻNIENIA:
Aleksandra Głębocka
Maja Mydłowska
Dominika Koc
Karolina Gromek
2023 rok:
II MIEJSCE:
Kacper Słowicki
III MIEJSCE:
Martyna Wyszołmierska
WYRÓŻNIENIA:
Natalia Figat
Paweł Brejnak
To był wyjątkowy czas, cieszymy się, że przyczyniliśmy się do ocalenia wspomnień naszej małej ojczyzny.❤️
Anna Błażyńska