Trees For Europe na Mazowszu

2 czerwca gościliśmy w naszej szkole Prezesa Fundacji „Trees for Europe” Macieja Knutha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Arkadiusza Czartoryskiego, Starostę Ostrowskiego Zbigniewa Chrupka oraz Dyrektora Wydziału Środowiska, Geologii i Leśnictwa Starostwa Powiatowego Adama Brzózkę. Fundacja Trees For Europe od lat buduje w Polsce tradycję sadzenia drzew przez uczniów ostatnich klas szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych, aby nim opuszczą oni mury szkoły, stając się jej absolwentami, zostawili po sobie taką właśnie pamiątkę. Nasza szkoła została włączona do akcji Trees For Europe na Mazowszu. Młodzież dostał swoje własne drzewko, zawieszkę identyfikacyjną na drzewko, dostęp do e-lekcji pt. „Jak dbać o ekologię w życiu codziennym?”, instrukcję prawidłowego posadzenia drzewka oraz wydrukowany na ekologicznym papierze z odzysku list gratulacyjny. Trzy drzewka zostały na pamiątkę posadzone również na terenie szkoły.